Ktorý cudzí jazyk si vybrať?

Rozmyšľate nad tým, ktorý cudzí jazyk by ste vyskúšali? Vzhľadom na všadeprítomnosť angličtiny v západnom svete ju väčšina ľudí preferuje ako prvý cudzí jazyk.  Používa sa v medzinárodnej komunikácii, je jazykom internetu, obchodu aj politiky. Väčšina kníh, či odborných publikácií je vydávaná v anglickom jazyku. Netreba však zabúdať na to, že najväčším obchodným partnerom Slovenska je Nemecko a tak je v mnohých najmä zahraničných firmách znalosť nemčiny viac cenená, ako znalosť angličtiny.  V Amerike je druhým najpoužívanejším jazykom španielčina a v prípade, že Váš záujem smeruje najmä na východ, určite venujte svoju pozornosť ruštine, alebo čínštine.

Ohľadom správneho výberu jazyka Vám radi poradíme. Stačí sa zastaviť v našej jazykovej škole v Žiline, alebo nám napísať na e-mailovú  adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Aká náročná je výučba cudzieho jazyka?

Zo svetových jazykov je slovenčine najbližšia ruština a preto ju väčšina Slovákov zvládne rýchlejšie ako nemčinu, či angličtinu. Základy angličtiny sa naučíte pomerne rýchlo, ale vzhľadom na obrovskú slovnú zásobu, mnohé výnimky a veľký počet rôznych foriem a dialektov, trvá   zvládnutie angličtiny na vysokej úrovni skutočne dlho. Naopak nemčina, ktorá môže spočiatku odradiť zložitejšou gramatikou, je pomerne ustáleným jazykom s jasnými pravidlami.